Vissegrad 2023

Projekt Vissegrad vzniká na základe medzinárodnej spolupráce slovenských, maďarských a českých umelcov. Ide o cyklus koncertov, ktorý predstaví poslucháčom hudbu obdobia gotiky a renesancie v historických priestoroch.

Prvý koncert odohráme 12.9. o 18.00hod. na Mestských hradbách v Bratislave.

Dobrovoľné vstupné.

Program koncertu bude zostavený zo skladieb krajín Vissegradskej 4.

Hosťom na koncertoch bude Soma Dinyés, ktorý patrí k popredným interpretom a odborníkom v oblasti barokovej hudby v Maďarsku. Pôsobí ako zbormajster, čembalista a organista. V roku 1995 založil súbor Ars Longa zložený zo zboru a komorného orchestra, s cieľom zvýšiť odborný štandard tzv. historicky poučenej, autentickej interpretácie barokovej hudby na maďarskej hudobnej scéne. Súbor nahral viacero CD a pravidelne  vystupuje na prestížnych festivaloch v Maďarsku a zahraničí.

Od roku 2009 učí hudobnú teóriu a intonáciu na Hudobnej škole Bélu Bartóka a súčasne koncertne pôsobí ako organista a hráč na harpsichorde.

Pravidelne vystupuje s renomovanými maďarskými orchestrami: Budapest Festival Orchestra, Franz Liszt Chamber Orchestra, Ferenc Erkel Chamber Orchestra, Mendelssohn Chamber Orchestra. Na Slovensku pravidelne vystupuje so súborom Solamente Naturali.

Projekt z verejných zdrojov podporili:


Zdroj:

https://www.artisfestival.sk/profil-soma-dinyes/

https://kotoszo.blog.hu/2016/04/19/miert_jo_templomban_zenelni_a_budapesti_fesztivalzenekar_elarulja